REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

[Raport] Zdrowie głównym źródłem motywacji do odnowy biologicznej i zabiegów wodnych

  • Autor: Redakcja ryneklazienek.pl
  • 18 gru 2018 14:59
[Raport] Zdrowie głównym źródłem motywacji do odnowy biologicznej i zabiegów wodnych
Wellness i zabiegi wodne stają się coraz ważniejsze. Jest to również widoczne w aktualnym badaniu przeprowadzonym przez niezależny instytut badawczy YouGov. Fot. Shutterstock

Megatrend zdrowia jest jednym z najwyraźniej kształtujących się kierunków współczesnych czasów. Kładzie nacisk na zachowanie zdrowia, poprawę samopoczucia i wydajności. Wellness i zabiegi wodne stają się coraz ważniejsze. Jest to również widoczne w aktualnym badaniu przeprowadzonym przez niezależny instytut badawczy YouGov.

Dążenie do dobrego zdrowia motywuje ludzi do większej ilości zabiegów spa. Jak wynika z badania YouGov, zabiegi wellness, takie jak masaże, zabiegi na twarz czy zabiegi wodne, cieszą się popularnością wśród ponad połowy badanych (64%). Zauważalne jest jednak to, że tylko 20% uczestników regularnie korzysta z zabiegów spa.

Prawie połowa (48%) wszystkich respondentów częściej korzystałaby z zabiegów spa, gdyby miały one pozytywny wpływ na ich zdrowie. Dążenie do zdrowia jest zatem istotną motywacją, jeśli chodzi o aplikacje wellness.

Zabiegi wodne są pożądane w życiu codziennym

W tym kontekście łazienka odgrywa coraz istotniejszą rolę jako pomieszczenie spa i zdrowotne, ponieważ oferuje możliwość samodzielnego przeprowadzania aplikacji wellness i wodnych: 58% ankietowanych chciałoby częściej włączać do swojego życia codziennego – w domu lub w spa – zastosowania wody, takie jak zmieniające się prysznice i polewania rąk lub nóg.

Czytaj także: Oni będą z nami na 4 Design Days!

Zabiegi wodne są stosowane przede wszystkim w celu zmniejszenia stresu, rewitalizacji i uwolnienia napięcia. Osoby biorące udział w badaniu najczęściej wykorzystują aplikacje wodne do relaksacji i przeciwdziałania zmęczeniu. 40% pytanych wykorzystuje je, aby wzmocnić mechanizmy obronne organizmu, a 24% w celu regeneracji po sporcie – innymi słowy w obszarach, które zapewniają lub gwarantują wydajność i potencjał respondentów.

Czas jest kluczowym czynnikiem we wdrażaniu aplikacji wodnych. Ponad jedna trzecia (39%) respondentów dodałaby zabiegi poprawiające zdrowie do czynności wykonywanych codziennie w łazience, gdyby zajęło im to tylko 5-10 minut. Tak więc ilość potrzebnego czasu jest kluczowym czynnikiem. Respondenci najbardziej chcieliby wykonywać aplikacje wodne w domu.Większość respondentów (66%) wolałaby korzystać z zabiegów wodnych w domu.

Koniecznym warunkiem dla 43% było posiadanie wystarczającej ilości miejsca na integrację odpowiednich rozwiązań produktowych. Łatwość, z jaką można zmodernizować łazienkę, była ważna dla 39% pytanych.

Źródło: Badanie zostało zainicjowane przez Dornbracht wraz z niezależnym instytutem badawczym YouGov. Wyniki odzwierciedlają zachowanie użytkowników w zakresie korzystania z zasobów odnowy biologicznej i wody. W badaniu wzięła udział reprezentatywna próba populacji 2048 Niemców powyżej 18 roku życia.
Rekomendowane dla Ciebie