REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Nowa struktura organizacyjna w Grohe

  • Autor: ut
  • 28 sty 2020 14:07
Nowa struktura organizacyjna w Grohe
Fot. Grohe
Nowa struktura organizacyjna w Grohe
Nowa struktura organizacyjna w Grohe

Grohe, wiodąca światowa marka kompletnych rozwiązań łazienkowych i wyposażenia kuchni, ogłosiła nową strukturę organizacyjną, aby przyspieszyć rozwój firmy i skoncentrować się na operacjach handlowych i technicznych.

Nowy zespół zarządzający Grohe AG w ramach LIXIL EMENA będą tworzyć Thomas Fuhr i Jonas Brennwald – obaj zasiadający w zarządzie Grohe AG. Brennwald będzie pełnił również funkcję prezesa LIXIL Water Technology EMENA oraz kierował wszystkimi działaniami komercyjnymi dla regionu EMENA i LIXIL. Fuhr będzie odpowiedzialny za wszystkie operacje techniczne w GROHE, jednocześnie pełniąc funkcję COO Fittings LIXIL International. Każdy z nich będzie wspierany przez zespół wykonawczy, skoncentrowany odpowiednio na operacjach handlowych oraz technicznych.

„LIXIL składa się z wielu indywidualnych marek, ale każda ma ten sam cel, sprawić, by dom był lepszym miejscem dla każdego użytkownika. Nasza globalna marka GROHE jest kluczowym elementem, napędzającym ponadprzeciętny rozwój. Cieszę się, że Thomas Fuhr i Jonas Brennwald pomagają w dalszym dążeniu do integracji produkcji, technologii i zasobów handlowych GROHE z LIXIL, aby zapewnić ciągły rozwój w regionie EMENA. ”- powiedział Bijoy Mohan, dyrektor generalny LIXIL International.

Zespół wykonawczy „Technology” wspierający Thomasa Fuhra skupi się na międzynarodowej organizacji technologicznej w ramach LIXIL International. W skład zespołu wejdą:
• Christian Götter, Finanse
• Torsten Meier, Badania i Rozwój
• Jens Harder, Operacje
• Jens Hildebrand, Dział HR


Zespół „Commercial“, którym pokieruje Jonas Brennwald, będzie odpowiedzialny za wszystkie działania skierowane do klientów i konsumentów w regionie EMENA marki LIXIL. Zespół wykonaczwczy to:
• Karsten Nieters, Finanse
• Gerhard Sturm, Marketing
• Olivier Steenaert, Dział HR

Jonas Brennwald i Thomas Fuhr dodają: „Cieszymy się, że mamy tak fantastyczny zespół ekspertów, którzy wspierają technologię i strategię handlową. Razem będziemy dalej rozwijać i zwiększać konkurencyjność naszej firmy, łącząc wszystkie jej najmocniejsze strony.“

W kontekście wspomnianych zmian Stefan Gesing, dyrektor finansowy, zdecydował się odejść z GROHE i szukać nowych możliwości poza organizacją. „Wielkie podziękowania dla Stefana Gesinga. Pod jego kierownictwem powstała nowa jakość zarządzania finansami i kontrolingu w ramach GROHE. Życzymy mu wszystkiego najlepszego na przyszłość. ”- mówi Thomas Fuhr, COO Fittings LIXIL International
i członek zarządu Grohe AG.

Thomas Fuhr:
Thomas Fuhr objął stanowisko CEO Grohe AG w lipcu 2019 r. Ponadto pełni funkcję COO Fittings LIXIL International, odpowiadając za produkcję, zaopatrzenie, logistykę, jakość, technologię oraz badania i rozwój. W struktury GROHE dołączył w 2013 r. jako dyrektor wykonawczy ds. operacyjnych. Wcześniej Thomas Fuhr pracował 22 lata w Mercedes-Benz. Szeroki zakres jego obowiązków obejmował rozwoj, produkcję, logistykę i zakupy w Niemczech, Indiach, USA i Wielkiej Brytanii.

Jonas Brennwald:
Jonas Brennwald objął stanowisko wiceprezesa Grohe AG w lipcu 2019 r., pełniąc również funkcję dyrektora generalnego LWT EMENA. Od momentu dołączenia do GROHE w 2012 r. Jonas Brennwald zarządzał różnymi regionami sprzedaży GROHE, w ostatnim czasie pełniąc funkcję dyrektora sprzedaży. Przed dołączeniem do GROHE zajmował liczne stanowiska kierownicze w markach takich jak: Mars, Ecolab, Goodyear Dunlop i firmie motoryzacyjnej Dorman.

 
Rekomendowane dla Ciebie