REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Hansgrohe SE inwestuje 30 mln Euro w budowę galwanizernii

  • Autor: Redakcja Ryneklazienek.pl
  • 30 sty 2018 08:00
Hansgrohe SE inwestuje 30 mln Euro w budowę galwanizernii
Projekt nowej galwanizernii. Fot. Hansgrohe SE
Hansgrohe SE inwestuje 30 mln Euro w budowę galwanizernii
Hansgrohe SE inwestuje 30 mln Euro w budowę galwanizernii
Hansgrohe SE inwestuje 30 mln Euro w budowę galwanizernii

Hansgrohe SE przeznaczyła 30 milionów Euro na budowę nowej galwanizernii. Po ukończeniu inwestycji obiekt podwoi roczną produkcję galwanizowanych wyrobów z tworzyw sztucznych.

Hansgrohe SE rozwija się i inwestuje w Niemczech. Tylko w ostatniej dekadzie firma zainwestowała około 100 milionów Euro w swoje zakłady produkcyjne w Offenburgu i Schiltach. Obecnie kolejne 30 milionów Euro zostało przeznaczone na budowę nowej galwanizernii. Po ukończeniu inwestycji obiekt podwoi roczną produkcję galwanizowanych wyrobów z tworzyw sztucznych.

Jesteśmy jedną z firm, które w ostatnich latach najsilniej inwestowały tutaj w Offenburgu i okolicach - mówi Thorsten Klapproth, prezes zarządu Hansgrohe SEProdukty naszych dwóch marek, AXOR i hansgrohe, są bardzo poszukiwane. Nasze obroty wzrosły średnio o 6% rocznie w ciągu ostatnich dziesięciu lat. W ubiegłym roku po raz pierwszy wygenerowaliśmy ponad miliard euro w sprzedaży. Dzięki naszej nowej galwanizernii tworzymy możliwości dalszego rozwoju i znacząco wzmacniamy konkurencyjność - podstawę naszego sukcesu na całym świecie - mówi Thorsten Klapproth.

Nowa galwanizernia powstanie przy istniejącym zakładzie produkcyjnym w Offenburgu- Elgersweier. Ma rozpocząć działalność wiosną 2019 r. Jednocześnie sąsiednie działki zarezerwowane są na kolejne inwestycje w przyszłe technologie.

Czytaj także:10% Polaków oszukuje podczas rekrutacji o pracę

Obecnie w zakładzie w Offenburgu galwanizowanych jest około 18 milionów części z tworzyw sztucznych. Są to głównie elementy składowe pryszniców, które przechodzą nawet do 55 etapów obróbki. Są pokryte różnymi powłokami, zapewniającymi równomierne i trwałe chromowane wykończenie.

Nowy obiekt zwiększy tę liczbę ponad dwukrotnie. Ważnym argumentem przemawiającym za budową nowego obiektu jest lokalny, wysoce wykwalifikowany i doświadczony personel. Dodatkowo inwestycja tworzy nowe miejsca pracy w regionie.  
Rekomendowane dla Ciebie