REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Grupa Delabie już od 90 lat na rynku

  • Autor: Redakcja ryneklazienek.pl
  • 05 gru 2018 15:24
Grupa Delabie już od 90 lat na rynku
W 1947 r., Jean Delabie dołącza do swojego ojca Georges’a. Tworzą razem wiele modeli armatury sanitarnej, dzięki którym marka Delabie stała się znana. Następnie Jean-Claude, Gérard i Luc, trzej synowie Jeana, rozpoczynają przygodę odpowiednio w 1964, 1969 i 1987 r. Dodatkowo, Patrick, syn Jean-Claude’a i prawnuk Georges’a, dołącza do firmy w 1995 r. Fot. Delabie
Grupa Delabie już od 90 lat na rynku
Grupa Delabie już od 90 lat na rynku
Grupa Delabie już od 90 lat na rynku

Producent armatury i urządzeń sanitarnych do budynków użyteczności publicznej, świętuje w tym roku swoje 90. urodziny.

Saga przemysłowa rodu Delabie rozpoczyna się w 1928 r., kiedy to Georges Delabie kupił odlewnię armatury stworzoną w 1863 r. w mieście Friville (Somme). Cztery pokolenia zarządzających i współpracowników następowały po sobie, zapewniając rozwój rodzinnej firmy
oraz stale dbając o zachowanie tożsamości marki i dążąc do doskonałości.

W 1947 r., Jean Delabie dołącza do swojego ojca Georges’a. Tworzą razem wiele modeli armatury sanitarnej, dzięki którym marka Delabie stała się znana. Następnie Jean-Claude, Gérard i Luc, trzej synowie Jeana, rozpoczynają przygodę odpowiednio w 1964, 1969 i 1987 r. Dodatkowo, Patrick, syn Jean-Claude’a i prawnuk Georges’a, dołącza do firmy w 1995 r.

Na początku swojej działalności firma Delabie specjalizowała się w produkcji armatury domowej. W szybkim czasie zajęła pozycję na rynku, który dzisiaj jest w sercu naszej działalności: budynki użyteczności publicznej.

W miarę upływu czasu, inwestycje w badania i rozwój pozwalają marce dać się rozpoznać jako referencja dobrej jakości. W niecały wiek, firma Delabie stała się liderem rynku sanitarnego w sektorze użyteczności publicznej i kluczowym graczem na arenie międzynarodowej.

Czytaj także: Kermi od 60 lat na rynku
Rekomendowane dla Ciebie