REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Grohe stawia na innowacje w fabryce w Posta Westfalica

 • 06 lis 2019 14:16
Grohe stawia na innowacje w fabryce w Posta Westfalica
Fabryka Grohe w Porta Westfalica. Fot. Grohe

Niemiecki producent dokłada starań, aby jego fabryka w Porta Westfalica zasługiwała na miano innowacyjnej. Właśnie rozpoczęto w niej produkcję jednej z nowinek technologicznych firmy, stelaża Rapido SLX. Innowacją jest również linia produkcyjna AV1.

Od 1994 roku firma GROHE stale rozbudowuje swoją fabrykę w Porta Westfalica, przekształcając ją w centrum kompetencji w zakresie technologii sanitarnych. W ciągu ostatnich czterech lat firma zainwestowała w zakład około trzech milionów euro. Rozpoczęcie produkcji nowego stelaża podtynkowego Rapid SLX daje fabryce w Porta Westfalica nową rolę w rozwijaniu segmentu rynku, który ma przyszłościowy potencjał.

Cieszę się, że w Porta Westfalica produkowany jest tak istotny dla naszego portfolio produkt, jakim jest Grohe Rapid SLX. Rynek systemów instalacyjnych stale się rozwija. Zintegrowany regulator przepływu wody, który można łatwo dostosowywać bez konieczności demontażu zaworu spustowego oraz dodatkowe przyłącza wody i energii elektrycznej sprawiają, że nowy stelaż podtynkowy marki daje jej przewagę nad konkurencją - wyjaśnia Peter Brendecke, manager fabryki w Porta Westfalica.

Dzięki nowemu stelażowi Rapid SLX, marka oferuje rozwiązanie, które ułatwi pracę instalatorom nie tylko dziś, ale także w przyszłości. Oprócz prostoty instalacji produktu, produkt posiada ergonomiczny dostęp do systemu spłukiwania, a także umożliwia dokonanie potrzebnych regulacji w każdym momencie. Wszystkie pozostałe przyłącza są równie łatwo dostępne. Zintegrowany regulator przepływu to szczególnie przydatna funkcja, dzięki której można dostosować siłę spłukiwania. Można to zrobić w ciągu kilku sekund, nawet po zakończeniu instalacji - bez konieczności demontażu zaworu spustowego. Dzięki temu mechanizm spłukiwania doskonale dopasować można do muszli bez kołnierza, unikając niepożądanego rozpryskiwania czy przepełniania jej wodą.

Stelaż charakteryzuje się elastycznością wykraczającą daleko poza tradycyjny charakter tego typu produktu. Oprócz regulatora przepływu wody, produkt posiada wbudowane przyłącze do wody i energii elektrycznej, co umożliwia późniejsze zainstalowanie toalety myjącej. Uniwersalne, zintegrowane przyłącze wody oraz gniazdko sieciowe są dostępne poprzez otwór za muszlą, co sprawia, że rozległe prace remontowe nie są potrzebne.

Dodatkowym udogodnieniem są także przyciski spłukujące w dwóch rozmiarach, produkowane również w Porta Westfalica. Małe, niezwykle płaskie przyciski o grubości zaledwie 5 mm stanowią idealne rozwiązanie, gdy celem jest ponadczasowe, estetyczne wzornictwo. Oferta przycisków spłukujących obejmuje trzy różne wzory i aż 12 kolorów do wyboru. "Rapid SLX w połączeniu z nowymi przyciskami spłukującymi stanowi elastyczne rozwiązanie produktowe. Dzięki temu specjaliści z branży sanitarnej oraz projektanci mogą oferować swoim klientom jeszcze więcej możliwości w zakresie projektowania łazienki o indywidualnym wyglądzie" - podsumowuje Peter Brendecke.

Firma Grohe inwestuje duże środki w stałą rozbudowę pięciu zakładów produkcyjnych na całym świecie. Jednostka AV1 jest jedną z innowacji technicznych w fabryce w Porta Westfalica. Ta nowoczesna linia produkcyjna obejmuje osiem połączonych wtryskarek i inteligentny system dostarczania materiałów, produkując m.in. części do stelażów podtynkowych nowej generacji. 15-minutowy proces produkcji - od granulatu do gotowego produktu umożliwia firmie podwojenie możliwości produkcyjnych. Inwestycje realizowane są również w zakresie infrastruktury. W Porta Westfalica powstała obecnie kawiarnia, która jest dostępna dla pracowników od 1 października 2019 roku.

Więcej o fabryce w Porta Westfalica:

Produkty: systemy sanitarne , zawory, przyciski spłukujące, zawory spłukujące

Pracownicy: 475

Liczby: Każdego roku produkowanych jest około 1,8 miliona systemów sanitarnych, około 2,2 miliona przycisków spłukujących oraz około 300 000 samozamykających się baterii.
Rekomendowane dla Ciebie

Komentarze

 • Dzień dobry Państwu,

  chciałbym zwrócić uwagę na błąd w tytule artykułu w nazewnictwie miasta, gdzie zlokalizowana jest fabryka Grohe.
  Poprawna nazwa: Porta Westfalica.
  W treści użyto poprawnej nazwy.

  Pozdrawiam.

  Jacek Kosmyk

  • j.kosmyk@ibsdesign.pl, 2020-09-17 17:03:37