REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

30 lat firmy Sanplast

  • Autor: Arkadiusz Kaczanowski
  • 09 lip 2013 00:05
30 lat firmy Sanplast
Sanplast, siedziba główna firmy / fot. Sanplast

Przez 30 lat staliśmy się ekspertem w dziedzinie kąpieli - uważa Wiesław Podraza, prezes Zarządu firmy Sanplast.

W tym roku firma Sanplast S.A. świętuje 30-lecie swojego działania. W 1983 roku bracia Karol i Wiesław Podraza założyli w Wymysłowicach firmę Sanplast s.c., początkowo zajmującą się produkcją nadkoli samochodowych, zderzaków a z czasem zlewozmywaków z poliestru. Przełomowym momentem dla rozwoju firmy okazał się 1991 rok, kiedy Sanplast, jako pierwszy polski producent, wprowadził na rynek kabinę prysznicową. Kolejnym ważnym krokiem na kartach historii firmy było wprowadzenie do oferty wyrobów z akrylu sanitarnego. W 1997 roku z linii produkcyjnej zeszła pierwsza wanna akrylowa marki Sanplast. W tym okresie rozpoczął się intensywny rozwój firmy. Wybudowano nowe hale produkcyjne, ruszyły przygotowania do produkcji systemów hydromasażu, a liczba pracowników regularnie wzrastała. Dzięki rozbudowie parku maszynowego, firma stała się jedną z najnowocześniejszych w Europie.

W nowe tysiąclecie firma Sanplast weszła bardzo dobrze przygotowana. Zawiązano Grupę Kapitałową, w skład, której oprócz Sanplast, wchodzi hartownia szkła Sanglass S.A. z Mielca oraz niemiecki Hoesch Design GmbH – firma specjalizująca się w dziedzinie wellness. W tym czasie firma Sanplast rozpoczęła także starania o rozwój świadomości marki, czego początkiem było wdrożenie w 2007 roku nowego systemu identyfikacji wizualnej, a sama firma przekształciła się w spółkę akcyjną.

Dziś firma Sanplast S.A. jest jednym z liderów w branży wyposażenia łazienek na rynku europejskim. Jej wyroby znane są na całym kontynencie europejskim.

- Przez te 30 lat, firma Sanplast otrzymała wiele nagród i wyróżnień, jako solidny partner w biznesie, np. tytuł Przejrzysta Firma lub lokomotywy dla firm (Lokomotywy Biznesu). Wielokrotnie była wyróżniona w konkursach, takich jak Malwa, Łazienka Wybór Roku lub Dobry Wzór. Oczywiście nie byłoby sukcesu naszej firmy bez jej pracowników. To dzięki temu, że każdego dnia stawiają się oni na miejscu pracy i dają z siebie wszystko, abyśmy razem dążyli do realizacji celu i misji naszej firmy, jesteśmy tu dziś i dalej, jako firma, możemy się rozwijać - mówi Wiesław Podraza, prezes Zarządu Sanplast SA. - Przez 30 lat działalności naszej firmy nieustannie dążyliśmy do udoskonalenie oferty produktowej, dzięki czemu staliśmy się ekspertem w dziedzinie kąpieli. W konsekwencji możemy być dumni, że nasze produkty znajdują upodobanie zarówno u osób, które traktują kąpiel wyłącznie jako zabieg higieniczny, jak i u tych, którzy cenią sobie relaks i odnowę podczas długiej kąpieli w wannie. Każdego dnia, od początku istnienia firmy Sanplast, pracujemy dla naszych klientów. To ich opinie są dla nas najważniejsze. I to im również chcemy podziękować za te wspólne 30 lat – dodaje.
Rekomendowane dla Ciebie