REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Polscy wystawcy o Cersaie 2015: Edyta Defratyka, Deftrans

  • Autor: Ryneklazienek.pl, arr
  • 08 gru 2015 22:46
Polscy wystawcy o Cersaie 2015: Edyta Defratyka, Deftrans
Edyta Defratyka, wiceprezes firmy Deftrans

O swych wrażeniach i trendach z bolońskich targów Cersaie 2015 mówi Edyta Defratyka, wiceprezes firmy Deftrans, która jest właścicielem marki Defra.

Tegoroczne Cersaie jak zawsze zaskoczyło nas mnogością barw, kształtów i różnorodnością stylów.

Zauważyliśmy jednak kilka wiodących trendów. Widoczna jest tendencja do naturalności, prostoty brył, wizualnej lekkości form mebli. Tą delikatność wspiera subtelna kolorystyka zdominowana przez szarość i kolory ziemi. Jednobarwne dekory najczęściej towarzyszą naturalnej kolorystyce: złamanej bieli, kości słoniowej, szarości, grafitowi, oliwce. Zdecydowane akcenty kolorystyczne - w postaci różnych, ale zdecydowanych odcieni żółci, czerwieni – jeśli są, to ukryte wewnątrz mebla np. w szufladach, wnętrzach półek.

Coraz odważniej do łazienki wkracza miedź i mosiądz, czy to w postaci lamp, baterii czy elementów meblowych. Oprócz niezmiennie modnych kolorowych mebli lakierowanych, silnym trendem są  drewniane lub drewnopochodne dekory łączone ze smolistą, głęboką czernią czy brązem.

W dekorach uwagę zwracało łączenie różnych wzorów w jednej bryle mebla, łączenie tekstur błyszczących z satynowymi, imitacje kamienia, graficzne wzory w stylu lat 80 oraz oczywiście, modny od kilku sezonów efekt 3D. Tu świetnie wpisuje się nasza nowa kolekcja SPACE czy zeszłoroczna ZIRCO.

Wzorem, szczególnie akcentowanym i widocznym są kwadratowe, sześciokątne i heksagonalne linie zarówno w małych jak i dużych formach – płytkach, elementach mebli, czy aranżacji stoisk.

Wśród mebli łazienkowych zauważyliśmy tendencję do rozwiązań modułowych, które nie tylko pozwalają tworzyć indywidualne łazienkowe aranżacje, ale również pełne są pomysłowych schowków, skrytek.

Popularne wykończenie brył stanowiły  metalowe konstrukcje, które poza swoją funkcjonalnością nadają meblom oryginalny i ciekawy wygląd. W naszej kolekcji nie mogło zabraknąć również tego trendu, czyli kolekcji IMMU, która cieszyła się największym zainteresowaniem odwiedzających.

Obserwujemy również transformację luster w łazienkach….Lustra przestają być prostą, geometryczną powierzchnią, a stają się ważnym elementem dekoracyjnym, harmonizującym lub przełamującym bryłę mebla i często komponowanym razem z oświetleniem LED.

Targi w Bolonii są jednymi z najważniejszych w naszej branży. Dlatego tak cieszy popularność naszej eskpozycji oraz fakt, że największe zainteresowanie zyskały te kolekcje, które powstały w wyniku współpracy z projektantami.
Rekomendowane dla Ciebie