REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Piotr Myśliwiec na czele Pyramis Polska

  • Autor: Redakcja Ryneklazienek.pl
  • 23 marz 2020 09:48
Piotr Myśliwiec na czele Pyramis Polska
Piotr Myśliwiec, nowy prezes Pyramis Polska

Grecki producent zlewozmywaków i armatury kuchennej powołał w Polsce na stanowisko prezesa zarządu Piotra Myśliwca, dotychczasowego dyrektora ds. handlowych firmy.

W lutym 2020 roku doszło do zmiany na stanowisku prezesa zarządu firmy Pyramis Polska, produkującej sprzęt kuchenny: zlewozmywaki, armaturę i AGD. Jerzy Cichowski, po przeszło 20 latach pracy w firmie na stanowisku prezesa zarządu, odszedł na zasłużoną emeryturę. Jego obowiązki przejął dotychczasowy dyrektor ds. sprzedaży Pyramis Polska, Piotr Myśliwiec. Moim głównym celem będzie dalszy rozwój biznesu w Polsce, szczególnie w kategorii sprzedaży zlewozmywaków granitowych i stalowych, umacnianie pozycji marki Pyramis w obecnych i nowych kanałach sprzedaży oraz sukcesywne wprowadzanie nowych kategorii produktów do oferty firmy na polskim rynku polskim – powiedział Piotr Myśliwiec.

Piotr Myśliwiec dołączył do polskiego zespołu Pyramis Polska w listopadzie 2016 roku jako dyrektor ds. handlowych. Jego zadaniem było uzyskanie wzrostu efektywności sprzedaży w dotychczasowych kanałach sprzedaży i otwarcie nowych rynków zbytu. Wcześniej pracował między innymi jako: dyrektor sprzedaży i marketingu, członek zarządu Metaloplast Kraków – firmie rodzinnej, dyrektor ds. dprzedaży i marketingu w firmie Grass Cavagna Group i innych powiązanych spółkach, gdzie odpowiadał między innymi za produkty sanitarne marki Imperial oraz produkty AGD marki Ravanson, a także dyrektor sprzedaży na Europę w Zelmer S.A. oraz dyrektor marketingu w firmie Xerox.

Piotr Myśliwiec jest absolwentem studiów MBA, posiada szerokie doświadczenie w sprzedaży i marketingu, szczególnie w branży wyposażenia wnętrz. Kreował i wdrażał strategie sprzedaży na rynek polski i rynki eksportowe, które obejmowały odbudowę kanałów sprzedaży, pozyskiwanie nowych partnerów handlowych, jak również efektywne zarządzanie strukturą Key Account Managerów oraz rozproszonymi działami sprzedaży. Odpowiadał za kreowanie i wdrażanie strategii marketingowych i komunikacyjnych, w tym rebrandingowych, budujących świadomość marki oraz zarządzał kategoriami produktów.

Pyramis to międzynarodowe przedsiębiorstwo z siedzibą główną w Grecji i 9 oddziałami w Europie (w tym w Polsce od 1999 roku) oraz w Rosji i w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, eksportujące swoje wyroby do 65 krajów na świecie. Zakłady produkcyjne wytwarzające zlewozmywaki stalowe oraz granitowe znajdują się w Grecji, ale firma produkuje również swoje wyroby w Polsce. Firma została założona przez Alexandrosa Bakatselosa w Salonikach (Grecja) w 1959 r. jako niewielki zakład produkujący meble oparte na metalowych ramach, a w 1968 roku rozpoczął produkcję zlewozmywaków stalowych. Do dziś firma należy do rodziny Bakatselos.