REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Marcin Jędrzak o współpracy z marką Besco

  • Autor: Ryneklazienek.pl, arr
  • 13 wrz 2016 11:57
Marcin Jędrzak o współpracy z marką Besco
Marcin Jędrzak

Marcin Jędrzak to jeden z najbardziej uznanych polskich projektantów wyposażenia łazienek. Współpracował m.in. z takimi markami jak Deante, Koło czy Marmorin. Wkrótce na rynku pojawi się kolekcja, którą stworzył dla Besco.

Marcin Jędrzak, właściciel Jędrzak Design. Ukończył Wydział Architektury Wnętrz i Wzornictwa Przemysłowego na ASP w Poznaniu. Od wielu lat jeden z najbardziej uznanych i najczęściej nagradzanych projektantów produktów wyposażenia łazienek.

- Projektował Pan dla wielu polskich marek sanitarnych m.in. Koło, Marmorin, Deante, a teraz również Besco. Co jest kluczem do tego, by w efekcie połączenia sił producent – projektant, powstał produkt, który odniesie sukces rynkowy?

Fakt, miałem przyjemność pracować z wieloma polskimi markami i bardzo mile tą współpracę wspominam. Zresztą jej efektem jest wiele produktów, które od lat świetnie sobie radzą na rynku. Bardzo wiele się dzięki tej współpracy nauczyłem, bo każdy producent jest inny, ma inne możliwości. Na linii producent – projektant najważniejsze jest wzajemne zrozumienie i sprawna wymiana informacji. Bez wiedzy o tym czego producent oczekuje, jakie ma możliwości technologiczne czy zaplecze, projektant nie może skutecznie pracować. Skuteczna komunikacja pomiędzy projektantem a działem technologicznym, gwarantuje takie dopracowanie projektu, by produkt finalny łączył w sobie nie tylko ponadczasowy design, ale również optymalne parametry użytkowe. Taki produkt, odpowiednio wypromowany, broni się na rynku w zasadzie sam.

- Biorąc pod uwagę fakt, iż produkty zaprojektowane przez Pana m.in. wanny i grzejniki, od lat regularnie doceniane są w wielu prestiżowych branżowych konkursach, z pewnością udało się Panu wdrożyć te zasady w praktyce. Czy może Pan powiedzieć coś więcej o Pana najnowszym projekcie?

No tak, jak wspomniałem, dotychczas udało mi się pracować z markami, które miały świadomość, jak istotne jest wszystko to, o czym przed chwilą powiedziałem. Skuteczna i bezproblemowa współpraca z działami marketingu, technologicznymi i wdrożeń, przekładała się na dobre produkty. Mam nadzieję, że tak będzie również i teraz. Marka Besco planuje jeszcze w tym roku wypuszczenie sygnowanej moim nazwiskiem serii produktów Assos, na którą składa się wanna wolnostojąca, umywalka wolnostojąca oraz brodzik prysznicowy. Myślę, że udało nam się stworzyć naprawdę fajne produkty, które z pewnością spotkają się z zainteresowaniem Klientów.

- W jakiej technologii produkowane będą te modele?

Już we wstępnych założeniach projektowych cała linia produktów miała być tworzona z odlewów mineralnych. W przypadku firmy Besco będzie to Mineral DuraBe, czyli nic innego, jak właśnie odlew mineralny o odpowiednio dobranych przez technologów Besco, proporcjach poszczególnych składników. Jest to innowacyjny materiał. Pozwala on projektantowi na zmaterializowanie idei zawartej w projekcie koncepcyjnym, a jednocześnie doskonale sprawdza się jako tworzywo w produktach łazienkowych.

- Czy właśnie ten materiał jest teraz na topie? Skąd Pan wie, że dany projekt czy materiał, z jakiego ma być wykonany produkt, zostaną dobrze przyjęte na rynku i odniosą sukces?

Myślę, że nie do końca chodzi o to, który materiał jest obecnie na topie. Ważne jest to, jaka technologia będzie najlepsza do danego typu produktu. Częścią mojej pracy jest uczestnictwo w branżowych targach, wystawach, konferencjach oraz śledzenie wszystkiego tego, co się dzieje online i offline. Kompleksowa wiedza w danej dziedzinie bardzo pomaga w skutecznym projektowaniu. A skuteczne projektowanie to nic innego, jak stworzenie produktu, który ma duże szanse na rynkowy sukces.

- Wspomniał Pan o targach branżowych. Jak wiem, dwa z Pańskich produktów zostały zaprezentowane na zeszłorocznych targach ISH we Frankfurcie, co Pana zdaniem determinuje sukces danego produktu?
Rekomendowane dla Ciebie