REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Janusz Marek Siembor, Współwłaściciel McAlpine Polska

O tym, jak w ostatnich miesiącach wygląda współpraca z odbiorcami na rynku ukraińskim mówi Janusz Marek Siembor, współwłaściciel firmy McAlpine Polska.

Nasza firma działa na rynkach wschodnich. Są to obszary stabilne, jak Litwa, Łotwa czy Estonia. Nie brakuje jednak też miejsc trudnych do prowadzenia biznesu, jakim dzisiaj jest Ukraina. Działamy tam od kilku lat i dobrze się nam tam współpraca z lokalnymi odbiorcami układała. Jednak ostatnie wydarzenia sprawiły, że rozwój tych relacji mocno przystopował. Myślę, że będziemy musieli włożyć sporo pracy w to, by wszystko zrestartować.

Sytuacja w tamtym regionie jest trudna i sprzedaż jest tak naprawdę niewielka, co do możliwości tego rynku. W zasadzie możemy ją prowadzić tylko w zachodniej części Ukrainy - na wschodzie w obecnej sytuacji niewiele możemy zrobić. Tam decydujące są kwestie polityczne i musimy czekać na rozwój wypadków. Ale staramy się utrzymywać kontakty, robimy dostawy produktów, głównie do części zachodniej. Na wschodzie nie sprzedaje się absolutnie nic - wszystko jest pozamykane, funkcjonują tylko nieliczne sklepy spożywcze. Nawet nie próbujemy handlować, bo póki co tamtejsi odbiorcy mają zupełnie inne priorytety. 

- Janusz Marek Siembor, współwłaściciel firmy McAlpine Polska
Rekomendowane dla Ciebie