×

Szukaj w serwisie

#TrendWatch. Te trendy zmienią rynek łazienek i kuchni!

  • Autor: Redakcja Ryneklazienek.pl
  • 03 marz 2020 10:24
#TrendWatch. Te trendy zmienią rynek łazienek i kuchni!
Fot. Shutterstock

Użytkownik, ekonomia, technologia - które trendy będą rządzić branżą łazienkową i kuchenną? O tym już 7 kwietnia w trakcie Forum Branży Łazienkowej i Kuchennej.

Jak zmienia się rynkowa koniunktura - kto zyska, kto straci? Kim jest klient i czego oczekuje? Gdzie są największe szanse, a co jest wyzwaniem? Duża skala czy powrót do rzemiosła - jak tworzyć ofertę w dobie zrównoważonego rozwoju i ile to kosztuje? W trakcie inauguracji 7. Forum Branży Łazienkowej i Kuchennej (7 kwietnia, Hotel Sheraton) zaproszeni eksperci, projektanci, designerzy i przedstawiciele producentów omówią rolę trendów w kształtowaniu oferty rynkowej w branży łazienek i kuchni.

1. Technologia
Wirtualna i rozszerzona rzeczywistość, 5G, digitalizacja i cyfryzacja - technologiczne trendy dotarły do branży wnętrz. Czy zadomowią się na dobre? 

2. Ekologia
Zrównoważona produkcja, zero waste i less waste - gospodarka obiegu zamkniętego i ekologia to leitmotiv działalności wielu polskich projektantów i - coraz częściej - producentów i dystrybutorów. Czy branża łazienek i kuchni może być bardziej zrównoważona?

3. Internet Rzeczy
Firma badawcza IndustryARC prognozuje, że do roku 2021 szacunkowa wartość globalnego rynku IIoT, czyli przemysłowego Internetu Rzeczy, sięgnie prawie 124 mld dolarów. Firmy, które nie przygotują się na cyfrowe tsunami, mogą nie przetrwać. Czy polscy producenci i sprzedawcy są gotowi na zmiany?

4. X,Y,Z...
Millenialsi, pokolenia X, Y, Z - nowe generacje zmieniają rynek pracy, a nowi klienci definiują na nowo trendy sprzedaży. Czego potrzebują, jak chcą mieszkać i pracować  oraz co to oznacza dla rynku łazienek i kuchni?

5. Design
Aby zwiększyć konkurencyjność w czasach spowolnienia gospodarczego i rosnących kosztów działalności, producenci muszą postawić na innowacyjność i design. Czy dobre wzornictwo będzie lekiem na słabszą koniunkturę?

6. Aging Society
Statystyki są jasne - w połowie  tego wieku Polska będzie jednym z najstarszych społeczeństw w Europie. To wyzwanie, ale i szansa, która stoi przed branżą wyposażenia wnętrz. Jak ją dobrze wykorzystać?

7. Rzemiosło
Powrót do pracy ludzkich rąk to mocny trend, który jest odpowiedzią na masową produkcję i . Czy "rzemieślniczy" zawsze znaczy "lepszy"? 

8. Globalizacja
Nasze społeczeństwa, kultury, gospodarki są coraz bardziej od siebie współzależne. O ile korzyści wydawały się oczywiste, o tyle o zagrożeniach przypominają nam dopiero światowe kryzysy, choćby zdrowotne. Jak działać w warunkach niepewności, ciągłej zmiany i globalnego "dzielenia" zysków i strat?

Zapraszamy na nową odsłonę jedynego w Polsce wydarzenia o rynku łazienek i kuchni. 7. Forum Branży Łazienkowej i Kuchennej odbędzie się w tym roku pod hasłem Trend Watch - Kuchnia i Łazienka. Do zobaczenia już 7 kwietnia w Warszawie w Hotel Sheraton.

 

>>>agenda wydarzenia<<<

>>>rejestracja<<<

 
Rekomendowane dla Ciebie