×

Szukaj w serwisie

[FBŁiK] Michał Łój, Deante, o ekologii w projektowaniu

  • Autor: Redakcja ryneklazienek.pl
  • 28 lut 2019 14:01
[FBŁiK] Michał Łój, Deante, o ekologii w projektowaniu
Michał Łój, Product design Manager i szef nowego działu Badawczo Rozwojowego w Deante

Jak budować wizerunek odpowiedzialnej firmy, tworzyć łazienki i kuchnie przyjazne naturze i zdrowiu człowieka? Jak eko-trendy i gospodarka obiegu zamkniętego zmieniają rynek artykułów wyposażenia łazienek i kuchni? Jak ten trend inspiruje producentów, projektantów i architektów? Na Forum Branży Łazienkowej i Kuchennej mówić o tym będzie będzie Michał Łój, Product design Manager i szef nowego działu Badawczo Rozwojowego w Deante.

Rocznik 1978, mówi o sobie "z pochodzenia zamościanin, z wyboru łodzianin". Absolwent wydziału wzornictwa przemysłowego na ASP Strzemińskiego w Łodzi. Pierwsze szlify zdobywał w DAEWOO motor Polska w Lublinie, stażował w ośrodku badawczo rozwojowym – pierwszy produkcyjny projekt, lifting terenowego honkera. Na swoim koncie ma przygodę jako dziennikarz motoryzacyjny dla "Auto dziś i jutro", (dzisiejsze "Auto moto"). 

Z designem przez duże D zetknął się w studio Elatio k/ Stuttgartu (Niemcy), gdzie projektował pakiety stylistyczne dla MINI (BMW) i Mercedesa. Potem pracował w dziale rozwoju MTC Mercedes Technology Center w Sindelfingen (Niemcy).

Kilka lat współpracował z Polskim producentem foteli dla przemysłu motoryzacyjnego, Intap, stosowanych w osobówkach, busach, pojazdach specjalnych, autobusach. - Cała policja ma moje fotele - przyznaje ze śmiechem Michał Łój. Potem było AMZ kutno i projekty dla grupy Bumar. Modyfikacje pojazdu opancerzonego Dzik, projekt Tura 1, projekty wnętrz pojazdów grupy Falck, jakiś popełniony autobus klasy midibus, jakiś bus. W międzyczasie współposiadałem studio projektowania wnętrz w Warszawie - wylicza.

Kilka lat pracował jako Product Manager i projektant dla Ceramiki Paradyż. Od prawie 5 lat pracuje w Deante. Najpierw jako Product Manager, a obecnie jest odpowiedzialny za design wszystkich grup produktowych na stanowisku Product design Manager i szef nowego działu Badawczo Rozwojowego w Deante.

Na swoim koncie ma liczne nagrody, m.in. kilka Pereł Ceramiki, must have, Top Design Award, Diamenty Meblarstwa, Meble Plus, Złota villa, Dobry Wzór, Inspiracje. 

Prywatnie pasjonat motoryzacji, zwłaszcza tej starej. Od kiedy mogłem budowałem, modyfikowałem i ścigałem się samochodami. Rośnie moja kolekcja coraz starszych samochodów. Od roku współpracuję projektowo z firmą budującą zmodyfikowane, stare motocykle. Świetna zabawa, pokochałem styl cafe racer - opowiada z uśmiechem.

Mówi o sobie "wieczny marzyciel". Lubi filmy science fiction - jak podkreśla - dla scenografii zachwytu i inspiracji. Wychowany na starych "Gwiezdnych Wojnach" i sadze o Alienie. Miłośnik estetyki steampunk, retrofuturyzmu, art deco i prozy H. P. Lovecrafta. Zbiera rozbite samochody ("poważnie!") i stare zabawki.

Michał Łój weźmie udział w debacie Design + eko = zrównoważona przyszłość podczas Forum Branży Łazienkowej i Kuchennej. 
Rekomendowane dla Ciebie