REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Zmiany w zarządzie Hansgrohe Polska

  • Autor: Redakcja ryneklazienek.pl
  • 03 kwi 2018 15:36
Zmiany w zarządzie Hansgrohe Polska
Od lewej Przemysław Wojdat, Robert Kamiński i Jakub Tomaszewski. Fot. Hansgrohe Polska

W dniu 22 marca br., udziałowcy spółki Hansgrohe Polska dokonali zmiany w składzie zarządu. Z funkcji członka zarządu odwołany został Hans Peter Wulf. W związku z powyższym zarząd jest jednoosobowy, funkcję prezesa zarządu pełni nadal Robert Kamiński.

Ponadto na tym samym posiedzeniu podjęta została decyzja o powierzeniu funkcji prokurentów Spółki Przemysławowi Wojdatowi i Jakubowi Tomaszewskiemu (prokura łączna). Obaj prokurenci są odpowiedzialni formalnie przed zarządem za bieżącą działalność, rozwój i wyniki Spółki. Decyzje to wynik zaufania władz koncernu wobec polskiego Zespołu firmy. 


Robert Kamiński od 1 września 2017 roku pełni funkcję Dyrektora Regionu Europa  Północno-Wschodnia (NEE – North-East Europe), który obejmuje 22 kraje. Obecnie pełni też funkcję prezesa zarządu Hansgrohe Polska, w której strukturach pracuje od 2011 roku, najpierw jako dyrektor sprzedaży i marketingu, a następnie członek zarządu do spraw sprzedaży i marketingu. Prezesem zarządu został w marcu 2015 roku.

Robert Kamiński dołączył do zespołu Hansgrohe posiadając bogate doświadczenie w zarządzaniu strategicznym w środowisku międzynarodowym w strukturach uznanych organizacji m.in. Philips i SONY. 

Czytaj także: Dziewięć nagród iF Design Awards dla Axor i Hansgrohe

Przemysław Wojdat jest absolwentem Wydziału Geodezji i Kartografii Politechniki Warszawskiej. Posiada dyplom Executive MBA Szkoły Biznesu Politechniki Warszawskiej.

Od 2001 roku związany jest z firmą Hansgrohe, gdzie rozpoczynał karierę jako przedstawiciel regionalny. W latach 2009 - 2017 odpowiadał za sprzedaż w kanale DIY, a od 2013 roku koordynował również sprzedaż w kanale tradycyjnym w Polsce. Od stycznia 2018 roku pełni funkcję Sales Manager Poland, odpowiadając za wyniki sprzedaży w Polsce. 

Jakub Tomaszewski jest absolwentem Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu i Dundee  Business School – Dundee UK, gdzie uzyskał stopień magistra na kierunku Rachunkowość.

Ukończył studia podyplomowe w zakresie Applied Corporate Finance na Harvard University – Boston USA oraz szereg certyfikowanych szkoleń z zakresu  rachunkowości i finansów.

W firmie Hansgrohe pracuje od 2009 roku, gdzie od początku związany był z działem controllingu. Od 2012 roku na stanowisku kontrolera Grupy Hansgrohe na region Europy Środkowo-Wschodniej i krajów CIS. Od lutego 2017 Head of Finance and Operations odpowiadający za finanse i procesy operacyjne   w Polsce.
Rekomendowane dla Ciebie