REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Tubądzin zmienia formułę spotkań Arena Design - Zero Waste

  • Autor: Redakcja Ryneklazienek.pl
  • 26 marz 2020 10:31
Tubądzin zmienia formułę spotkań Arena Design - Zero Waste
Tubądzin zmienia formułę spotkań Arena Design - Zero Waste

W związku ze światową pandemią koronawirusa, wywołującego chorobę COVID-19, trwają prace nad nową formułą międzynarodowej współpracy z architektami w ramach Tubądzin Arena Design. Jednocześnie Grupa Tubądzin podsumowuje pierwszy kwartał działań na Ukrainie i w Mołdawii.

Niestety, w związku ze światową pandemią, a także zakazami podróży oraz uszczelnieniem granic, formuła bezpośrednich spotkań musi zostać tymczasowo zawieszona. Zdrowie
i bezpieczeństwo osób biorących udział w spotkaniach jest dla firmy najważniejsze, dlatego Grupa Tubądzin pracuje obecnie nad alternatywnymi możliwościami kolektywnej wymiany wiedzy i inspiracji w branży. Korzystając z możliwości technologicznych wirtualnej rzeczywistości i zachowując podstawowe założenia Tubądzin Arena Design, dyskusja
o najważniejszych wyzwaniach w branży nadal jest możliwa i potrzebna. O wszystkich zmianach Tubądzin będzie na bieżąco informował krajowych i zagranicznych partnerów oraz media.

Tymczasem za nami pierwszy kwartał międzynarodowych spotkań w środkowoeuropejskim regionie, który warto podsumować. Do udziału w tegorocznej edycji zaproszono, oprócz biur węgierskich i ukraińskich, najlepsze biura projektowe i architektów z Mołdawii i Rosji. W 2020 r. odbyły się spotkania na Ukrainie i w Mołdawii: we Lwowie (23 stycznia), Dnieprze (29 stycznia), Kijowie (19 lutego), Kiszyniowie (5 marca) i Charkowie (12 marca). Zaplanowane spotkania Tubądzin Arena Design w Kaliningradzie, Budapeszcie i Odessie zostały wstrzymane i przesunięte w czasie.

W Charkowie pracowaliśmy już na tematach, które są tu i teraz. Teraz właśnie jest czas na zmierzenie się z realiami zmiennego i niepewnego świata. Dlatego najbardziej potrzebna jest jasna wizja tego dokąd zmierzamy jako branża oraz konsekwencja w realizacji tej wizji. W czasach kryzysu widzimy jak ważna jest jakość ludzkiego życia, rozumiana zarówno jako więzi międzyludzkie, ale też otoczenie, w którym żyjemy. Podczas spotkania w Charkowie uczestnicy Tubądzin Arena Design wykorzystywali swój potencjał do wypracowania kierunku działań i zmian na najbliższy czas. I mimo, że dalszą współpracę z zagranicznymi partnerami musimy chwilowo zawiesić i przenieść do Internetu, wydarzenia, które odbyły się w pierwszym kwartale oraz ogromna dynamika ostatniego spotkania na Ukrainie pokazały nam, że nawet jeśli zmienimy tymczasowo formułę, to rozmowy i praca nad dobrostanem przyszłego życia, także w kontekście architektury, jest obecnie bardzo potrzebna. – mówi Ewa Kryszkiewicz, Development and Cooperation with Architects Manager, pomysłodawczyni Tubądzin Arena Design.

Ideą edycji programu z zagranicznymi partnerami w 2020 r. jest hasło „zero waste” czyli praca nad nowym podejściem do korzystania z zasobów przy tworzeniu obiektów, przestrzeni czy produktów, które służyć mogą odbiorcom przez długie lata. Program Tubądzin Arena Design skupia się w tym roku na zmianach zachodzących w życiu nie tylko człowieka, ale też pokoleń. Z tej szerokiej i długotrwałej perspektywy przygląda się odpowiedzialności architekta związanej ze zrównoważonym planowaniem przestrzeni oraz obiektów – zarówno prywatnych, jak i użyteczności publicznej.

Partnerami dotychczasowych wydarzeń na Ukrainie było Biuro Architektoniczne
i Projektowe Agencja Zdorenko. Patronatem i wsparciem objął je także najważniejszy magazyn wnętrzarski – Prima Interior. W dotychczasowych panelach w 2019 i 2020 r. wzięło już udział ponad 800 architektów i przedstawicieli branży – z Ukrainy i spoza niej. 
Rekomendowane dla Ciebie