REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Światowy Dzień Wody: partnerstwo firmy Geberit i WWF Polska

  • Autor: Redakcja Ryneklazienek.pl
  • 19 marz 2020 16:40
Światowy Dzień Wody: partnerstwo firmy Geberit i WWF Polska
Światowy Dzień Wody: partnerstwo firmy Geberit i WWF Polska

Światowy Dzień Wody już 22 marca. Geberit z WWF Polska z myślą dzieciach oraz rodzicach proponują pakiet edukacyjny. Materiały opracowano z myślą o warunkach, jakie towarzyszą edukacji domowej.

Słony jak Bałtyk, Foka szara, Morświn, Zwierzęta Bałtyku, Wizytówki Błękitnego Patrolu to tematy, które możemy omówić wraz z dziećmi korzystając ze scenariusza lekcji przygotowanego przez WWF Polska. W tym roku materiał dydaktyczny został poświęcony Morzu Bałtyckiemu i jego zagrożonym mieszkańcom – przede wszystkim fokom i morświnom, ale nie tylko.

Przygotowane materiały są gotowe do pracy z uczniami. Zostały podzielone na kilka tematów, które można wykorzystać w dowolny sposób. Każda część zawiera konkretne informacje, podane w atrakcyjny, łatwo przyswajalny sposób, wzbogacone ilustracjami, quizami i propozycją zajęć plastycznych. Materiały zostały przygotowane dydaktycznie dla dzieci uczęszczających do szkoły podstawowej, w różnym stopniu trudności. Dzięki temu każdy młody uczestnik zmierzy się z wyzwaniem na odpowiednim poziomie. Geberit udostępnił scenariusze także przez program Librus w sekcji Librus Rodzina.

Partnerstwo Geberit i WWF Polska
Polskie rzeki to naturalne dziedzictwo, które jest zagrożone. Dlatego potrzebne są inicjatywy, mające na celu ochronę ich naturalnego kształtu i funkcji. Geberit oraz fundacja WWF Polska połączyły siły, by chronić rzeki w ramach programu „Strażnicy Rzek WWF”. Decyzja o zaangażowaniu szwajcarskiej firmy w działalność na rzecz rzek wypływa wprost z jej DNA – woda jest w centrum wszystkiego, czym zajmuje się Geberit.

Do programu Strażnicy Rzek WWF może przyłączyć się każdy – wszystkie informacje na ten temat znajdują się na stronie strażnicy.wwf.pl.To idealny sposób, by uczcić Światowy Dzień Wody.

Darmowe scenariusze lekcji: www.geberit.pl/wwf
Rekomendowane dla Ciebie