Spotkanie Studia Dobrych Rozwiązań w Białymstoku zgromadziło ponad 120 architektów i projektantów wnętrz. Na szczęście, przewidując wysoką frekwencję zorganizowaliśmy spotkanie... na stadionie. W programie znalazły się prezentacje i dyskusje o aktualnych trendach w wyposażaniu wnętrz, a także wystąpienia ekspertów oraz konkursy dla uczestników.
Z kolei Stanisław Wójcik z firmy Rejs zapoznał zgromadzonych architektów i projektantów z historią, profilem działalności i ofertą swojej firmy. Na przykładzie produktów marki Rejs pokazał też, jak zaprojektować i urządzić funkcjonalną kuchnię. Uczestnicy spotkania dowiedzieli się również na jakie mogą liczyć narzędzia i możliwości wsparcia procesu projektowego ze strony producenta.
W dyskusji podsumowującej blok prezentacji poświęconych materiałom wykorzystywanym do produkcji mebli podsumowała dyskusja z udziałem przedstawicieli firm Peka, Frontpol, Pfleiderer, Forner i Rejs. Opowiedzieli oni o najnowszych wzorniczych trendach w płytach meblowych oraz rozwiązaniach proponowanych do zastosowania w coraz popularniejszych kuchniach, połączonych z salonem. Poruszono również wątek praktycznych sposobów na dobrą organizację w kuchni.
Po przerwie wykorzystanej na indywidualne rozmowy, nawiązywanie kontaktów oraz zapoznawanie się z ofertą partnerów prezentowaną na stoiskach, goście poznali możliwości najnowszego oprogramowania do projektowania wnętrz. Na początek Anna Spalony z firmy CAD Projekt K&A zaprezentowała program CAD Decor Pro, który umożliwia zarówno projektowanie, jak też wycenę i wizualizację wnętrz. Szczegółowo omówiła najważniejsze zalety programu, m.in. realistyczne wizualizacje uzyskiwane w krótkim czasie oraz liczne bazy produktowe.
Następnie Łukasz Staśkiewicz, reprezentujący firmę Stan Design - partnera sprzedażowego WSC / Graphisoft Center, omówił możliwości i zalety programu Archicad. Zwrócił uwagę na możliwość tworzenia własnych bibliotek i wykończeń oraz zaawansowane metody teksturowania, jakie oferuje Archicad. O tym, jaki powinien być dobry program do projektowania oraz na jaką pomoc ze strony producentów oprogramowania mogą liczyć architekci rozmawiano w dyskusji podsumowującej drugą część spotkania Studia Dobrych Rozwiązań w Białymstoku.
Czytaj także: Kabiny Mazo idealne na miarę każdej łazienki
W programie białostockiego spotkania nie zabrakło również wystąpień ekspertów. Z dużym zainteresowaniem zgromadzonych gości spotkała się prezentacja Moniki Gawanowskiej, stratega marki i autorki książki "Marka osobista bez tajemnic". Zdradziła ona kilka sposobów skutecznego kreowania własnej marki projektanta i docierania do potencjalnych klientów poprzez kanały społecznościowe.
Następnie Maciej Bołtruczyk, właściciel pracowni Projekt MB i architekt z kilkunastoletnim doświadczeniem w projektowaniu, uświadomił uczestnikom spotkania, jak często długa droga dzieli projekt od finalnej realizacji. Wychodząc od myśli Le Corbusiera, że "dom to maszyna do mieszkania", opowiadał o tym, czym na co dzień zajmuje się architekt wnętrz. Z zaangażowaniem mówił o trudnościach, z jakimi musi mierzyć się architekt w swojej pracy zawodowej, a także o tym, jak te trudności przezwyciężać.
