REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Prywatność w sferze publicznej - dyskusja

  • Autor: Arkadiusz Kaczanowski
  • 12 gru 2012 11:37
Prywatność w sferze publicznej - dyskusja
Dornbracht Conversations DC 4 (2012 r.), / fot. Dornbracht
Prywatność w sferze publicznej - dyskusja
Prywatność w sferze publicznej - dyskusja
Prywatność w sferze publicznej - dyskusja

Spotkanie z cyklu Dornbracht Conversations pt. “Public Intimacy” poświęcone było postrzeganiu i komunikacji między zakresem intymnym a publicznym.

11 grudnia 2012 r. w Instytucie Sztuki Współczesnej KW w Berlinie odbyło się czwarte z kolei spotkanie z cyklu Dornbracht Conversations, których pomysłodawcą i organizatorem jest firma Dornbracht. W ramach panelu „Public Intimacy” historycy sztuki i artyści rozmawiali o reakcjach widzów na eksperymentalną przestrzeń wystawy „ONE ON ONE” oraz o tym, co we współczesnym świecie jest prywatne, a co publiczne.

Dornbracht Conversations to jeden z wielu realizowanych przez firmę Dornbracht projektów kulturalnych. W raz z nim przedsiębiorstwo z Iserlohn wprowadziło nowy format – platformę publicznego dyskursu pomiędzy architekturą, designem i sztuką. W ramach Dornbracht Conversations 4 o tendencjach rozwoju społeczeństwa, utracie czy też nowym kształtowaniu się prywatności dyskutowali m.in. historyk sztuki Charlotte Klong, kierownik artystyczny dOCUMENTA (13) Carolyn Christov-Bakargiev, kustosz KW Berlin Susanne Pfeffer oraz kanadyjski artysta Jeremy Shaw.

Temat panelu „Public Intimacy” stał się wstępem i odniesieniem do trwającej w tym czasie eksperymentalnej wystawy „ONE ON ONE”, sponsorowanej przez firmę Dornbracht. Na pięciu poziomach Instytutu Sztuki Współczesnej KW dwudziestu artystów stworzyło swoje własne, indywidualne pokoje - miejsca prezentacji różnorodnych kreacji artystycznych i intymnej, subiektywnej kontemplacji sztuki. Wśród zaprezentowanych prac nie zabrakło również polskiego akcentu w postaci instalacji "Lichtung" Roberta Kuśmirowskiego.
Rekomendowane dla Ciebie