REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Producent ceramiki nagrodzony za ochronę środowiska

  • Autor: Magazyn Łazienka
  • 14 lis 2013 13:13
Producent ceramiki nagrodzony za ochronę środowiska
Na zdjęciu od lewej: Wojewoda Łódzki - Jolanta Chełmińska, Prezes Zarządu Spółek Grupy Paradyż - Łukasz Kardas oraz Marszałek Województwa Łódzkiego - Witold Stępień. Fot. Łukasz Kasprzak, Dziennik Łódzki

Ceramika Paradyż otrzymała nagrodę w konkursie województwa łódzkiego.

13 listopada podczas Europejskiego Forum Gospodarczego – Łódzkie 2013, Łukasz Kardas Prezes Zarządu Spółek Grupy Paradyż odebrał prestiżową Nagrodę Gospodarczą Województwa Łódzkiego w kategorii „Zielona Gospodarka”. Firmę do konkursu zgłosiło Starostwo Powiatowe w Opocznie. 

Firma realizuje szereg przedsięwzięć ekologicznych i prowadzi działania optymalizujące procesy produkcyjne w aspekcie zarówno ekonomicznym jak i środowiskowym (np. odzysk ciepła odpadowego z pieców). W ramach Polityki Zintegrowanych Systemów Zarządzania przedsiębiorstwo posiada wdrożoną normę środowiskową ISO 14000:2004 oraz zespół przeszkolonych i certyfikowanych audytorów wewnętrznych. W firmie wdrożono także m.in. elektroniczny obieg dokumentów, projekt ekologicznych wydruków centralnych, a nawet szkolenia z zakresu eko-jazdy.

Nagroda Gospodarcza Województwa Łódzkiego jest najwyższym wyróżnieniem przyznawanym wspólnie przez Wojewodę i Marszałka Województwa. Otrzymują ją firmy i podmioty gospodarcze, które prowadzą działalność gospodarczą na terenie województwa łódzkiego, osiągają najlepsze wyniki ekonomiczne, wnoszą wkład w budowanie pozytywnego wizerunku regionu i jego rozwój gospodarczy oraz cieszą się uznaniem w Polsce i za granicą.

Tegoroczna, jubileuszowa,  gala wręczenia nagród odbyła się w hotelu Andel’s w Łodzi podczas VI Europejskiego Forum Gospodarczego – Łódzkie 2013.
Rekomendowane dla Ciebie