REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Polacy cenią czystość w toalecie - wyniki badań

  • Autor: Arkadiusz Kaczanowski
  • 02 wrz 2013 14:26
Polacy cenią czystość w toalecie - wyniki badań

W badaniu wzięło udział 1000 kobiet i mężczyzn w wieku 33-55 lat z dwunastu krajów na całym świecie. Polacy okazują się być nacją najbardziej ceniącą czystość w toalecie oraz chcącą korzystać z najnowszych i najwygodniejszych rozwiązań, które mogą im to zapewnić.

Międzynarodowe badanie Toaletowo - Komfortowo przeprowadzone na zlecenie firmy Geberit.

Z przeprowadzonych badań wynika, że najpopularniejszym sposobem utrzymania czystości jest prysznic i ponad połowa respondentów bierze go raz dziennie, a 28% nawet dwa i więcej razy dziennie. W tej grupie wciąż więcej kobiet niż mężczyzn uważa higienę osobistą za niezmiernie ważną. Średni czas w ciągu dnia, jaki Polacy przeznaczają na czynności związane z higieną osobistą to 51 minut. I tu także wyróżniamy się na tle innych przebadanych społeczności, gdzie najwięcej odpowiedzi wskazuje przedział czasowy 21-30 minut.

Biorąc pod uwagę wyposażenie domowych łazienek okazuje się, że zamontowany bidet znajdziemy tylko w 12,7% z nich, a toaletę z funkcją mycia jedynie w 2,2%. Jednakże 33% badanych stwierdziło, że czuje się nieświeżo po skorzystaniu z ubikacji. Dlatego aż sześć osób na dziesięć ma pewność, że po użyciu toalety myjącej czułaby się znacznie czyściej, a 70% badanych wyraża chęć jej zakupu w przyszłości.

Gdy przeanalizowano zachowania konsumenckie, stwierdzono, że aż 94% osób badanych w Polsce ma doświadczenie związane z podejmowaniem decyzji o zakupie miski ustępowej. Ponadto Polacy i pozostałe narodowości, gdy zdecydują się na zakup toalety z funkcją mycia, w największym stopniu (około 61% wszystkich badanych) kierują się opinią sprzedawcy. Zaś jako najważniejsze kryteria wskazywali: wzornictwo (61%), cenę (59%) i funkcjonalność (51%).

(opr. mm)
Rekomendowane dla Ciebie