REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Otwarcie Pawilonu Secret Garden w katowickiej Dagmie

  • Autor: Redakcja Magazyny Łazienka
  • 08 paź 2008 18:35
Otwarcie Pawilonu Secret Garden w katowickiej Dagmie
Wizualizacja Pawilonu Secret Garden w katowickim salonie Dagmy. / fot. Hansgrohe

8 października w katowickim salonie firmy Dagma otwarta została nowatorska ekspozycja firmy Hansgrohe oraz Duravit.

Jest to kontynuacja ideii ekspozycyjnej, która zrodziła się w zeszłym roku i pierwszej realizacji doczekała się w krakowskiej firmie Excellent, gdzie powstał Szklany Pawilon Starcka.

- Ideą projektu jest wprowadzenie w strefę kąpielową innego wymiaru. Secret Garden to miejsce kontemplacji piękna i inspiracji do kreowania przestrzeni głównie poprzez światło i transparentność szkła – mówi główny projektant pawilonu Sotyrys Pantopulos.

Studio zostało podzielone na cztery wnętrza. Elementem spinającym całość jest szkło z przypisanymi do wnętrz motywami roślinnymi, które podkreślają charakter danej kolekcji.
Istotą projektu jest światło i dynamicznie zmieniające się sceny sterowane za pomocą specjalnego systemu. Światło nadaje całości charakter, buduje przestrzeń i nastrój. Projekt pomimo prostej formy jest zaawansowany technicznie dzięki rozwiązaniom inżynierskim i konstrukcyjnym. Zastosowane tu zostały m.in. szklana fasada strukturalna na żebrach szklanych, gięte szyby narożne oraz system inteligentnego oświetlenia. Projektantami Pawilonu Secret Garden są Sotyrys & Aleksander Pantopulos.
Rekomendowane dla Ciebie