REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Nagroda Grohmana dla producenta ceramiki

  • Autor: Arkadiusz Kaczanowski
  • 08 lip 2013 13:17
Nagroda Grohmana dla producenta ceramiki

Nagrodą im. Henryka Grohmana – najznamienitszego łódzkiego donatora sztuki - w kategorii „Inwestor-mecenas” za wspieranie Festiwalu Design’u w Łodzi i współpracę z łódzką Akademią Sztuk Pięknych uhonorowano Ceramikę Paradyż.

8 lipca br. na terenie zrewitalizowanej fabryki Ludwika Grohmana w Łodzi, wręczono Nagrody im. Henryka Grohmana – najznamienitszego łódzkiego donatora sztuki. W kategorii „Inwestor-mecenas” za wspieranie Festiwalu Design’u w Łodzi i współpracę z łódzką Akademią Sztuk Pięknych uhonorowano Ceramikę Paradyż. Wyróżnienie odebrał Łukasz Kardas, prezes Zarządu Spółek Grupy Paradyż. Organizatorem wydarzenia była Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna.

Promowanie polskiej kultury i sztuki to jedno z kluczowych działań Ceramiki Paradyż w obszarze społecznej odpowiedzialności biznesu. – Sześć lat temu zaangażowaliśmy się w początkujący wtedy Łódź Design Festival, który w zamyśle organizatorów miał stać się międzynarodowym wydarzeniem promującym polskich artystów i region łódzki – powiedział Łukasz Kardas. – Dzisiaj festiwal jest wizytówką polskiego wzornictwa i Łodzi, w kraju, jak i na świecie. (opr. mm)
Rekomendowane dla Ciebie