REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

fot. flickr, Jump The Gap

Do 5 edycji konkursu zgłoszono dwa razy więcej zgłoszeń, niż dwa lata temu. 3.444 uczestników ze 102 krajów nadesłało w sumie 518 projektów. W gronie 10 finalistów znalazły się aż trzy projekty Polaków.

Międzynarodowe jury konkursu złożone z wybitnych przedstawicieli świata architektury na czele z Kazuyo Sejimą oceniało nowoczesne wzornictwo, kreatywne podejście oraz funkcjonalność zaproponowanych produktów. Właśnie te warunki spełnił zwycięski projekt „Still You” Sanny Völker i Marty Cuquet z Hiszpanii. Innowacyjny pomysł ergonomicznej toalety dostosowanej do potrzeb osób starszych stanowi połączenie niebanalnego designu, a przy tym jest odpowiedzią na realne potrzeby konsumentów i zmieniające się trendy społeczne. Specjalnie wyprofilowany kształt, odpowiednia wysokość (60 cm) oraz podpórka na ramiona  pozwalają uniknąć niedogodności związanych z codziennym korzystaniem z łazienki.

Konkurs Jump The Gap skierowany jest do młodych projektantów, studentów architektury oraz wzornictwa, którzy nie boją się prezentować odważnych projektów i potrafią postrzegać design przez pryzmat pasji jak również funkcjonalności. Główną nagrodą w konkursie jest 5 tysięcy euro, jednak dla młodych twórców liczy się przede wszystkim szansa na zaistnienie w międzynarodowym środowisku architektów, prestiż i uznanie wybitnych przedstawicieli świata architektury.

(opr. mm)
Rekomendowane dla Ciebie