REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Exxon: plastik przyjaźniejszy dla środowiska niż jego alternatywy

  • Autor: PAP
  • 13 marz 2020 08:59
Exxon: plastik przyjaźniejszy dla środowiska niż jego alternatywy
Fot. Publikator

Tworzywo sztuczne jest materiałem przyjaźniejszym dla środowiska niż jego alternatywy takie jak papier czy wyroby włókiennicze - ocenił w czwartek wiceprezes Exxon Mobil Jack Williams. Podkreślił, że przy produkcji plastiku zużywa się mniej energii.

"Patrząc z perspektywy zrównoważonego wzrostu opakowania z plastiku są lepsze od konkurencji" - mówił w Nowym Jorku Williams.

Na potwierdzenie tej tezy przywołał badanie Franklin Associates przeprowadzone na zlecenie amerykańskiej rady chemicznej. Wynika z niego, że alternatywne materiały generują pięć razy więcej odpadów i zużywają więcej wody niż plastik.

"Podsumowując - plastik zapewnia na czysto większe korzyści dla społeczności i środowiska" - dodał.

Stanowisko koncernu jest w kontrze do światowych trendów promowanych przez liczne rządy i firmy. Odchodzi się od wykorzystania np. jednorazowych plastikowych naczyń, słomek czy kubków na rzecz papierowych zamienników. według prognoz Międzynarodowej Agencji Energetycznej ilość plastikowych odpadów w oceanach ma się podwoić do 2030 roku.

Problem ten dostrzega też wiceprezes Exxona, który przekonuje, że "jest to ważna kwestia społeczna, która musi zostać rozwiązana. Koncern pracuje nad metodami skuteczniejszego recyklingu i wykorzystania tworzyw sztucznych do swojej produkcji chemicznej. (PAP)

lm/ malk/
Rekomendowane dla Ciebie