REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Tubądzin Design Days w poznańskim salonie Cermag (3.06.2013 rok) / fot. Tubądzin

3 czerwca w Salonie firmy Cermag Poznań, pod patronatem firmy Tubądzin, odbyła się impreza, na którą stawili się w licznym gronie poznańscy architekci. Spotkanie było jednym z cyklu wydarzeń pod wspólną nazwą „Tubądzin Design Days”.

Głównym gościem wydarzenia był Maciej Zień. Projektant od wielu lat współpracuje z firmą Tubądzin, kreując dla niej kolekcje płytek i inspirując się charakterem największych stolic designu: Paryża, Londynu, Tokio i Barcelony. W Salonie Cermag Poznań można było także podziwiać suknie z najnowszej kolekcji Macieja Zienia.

- Traktuje temat wnętrza trochę inaczej niż architekci. Dla mnie to bardziej kwestia możliwości wykorzystania zaprojektowanych przeze mnie wzorów płytek do ich pracy. Dokładnie tak jak projektant korzysta z materiału, tak chciałbym, żeby architekci traktowali tworzone przeze mnie kolekcje. Czekam na ich pomysły i stąd cieszę się, na takie spotkania jak to – opowiadał Maciej Zień.

Po przywitaniu gości, kilka słów wygłosił prezes firmy Cermag Poznań, Tomasz Desko, podkreślając szeroką rolę inspiracji w projektowaniu. Głównym celem spotkania było kreowanie wspólnych pasji, czemu służyły przygotowane w formie paneli atrakcje. Największym zainteresowaniem cieszyły się warsztaty kulinarne, prowadzone przez Piotra Kucharskiego - znanego między innymi z porannego programu Dzień Dobry TVN. Zaproszonych architektów porwały smaki pieczonych gołębi czy tatara z tuńczyka, a wszystko w konwencji stolic designu. Jednym z paneli był konkurs na stworzenie własnej kolekcji płytek, dzięki czemu każdy z zaproszonych gości mógł przelać swoje inspiracje na papier. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone 30 czerwca na profilu Cermagu Poznań na Facebooku. Wieczór upłynął wszystkim w doskonałej atmosferze i przy dźwiękach muzyki na żywo.
Tubądzin Design Days to cykl imprez skierowanych do wybranych architektów z pięciu miast: Poznania, Wrocławia, Gliwic, Krakowa i Warszawy. Zorganizowane w swobodnej konwencji spotkania łączą w sobie elementy warsztatu, rywalizacji, wspólnego ucztowania i kuluarowych rozmów w kawiarnianym stylu.
Rekomendowane dla Ciebie