Łazienki Królewskie, najsłynniejszy w Polsce zespół pałacowo-ogrodowy, swój obecny kształt zawdzięczają Dominikowi Merliniemu, nadwornemu architektowi Stanisława Augusta. W jakim stopniu wpłynął on ostatecznie na ich wygląd? Czym wyróżnia się styl projektanta? To właśnie Łazienki Królewskie są lokalizacją 22. Konkursu KOŁO na projekt koncepcyjny budynku z funkcją toalety publicznej, jednej z najpopularniejszych i najbardziej prestiżowych inicjatyw architektonicznych w kraju.
22. Konkurs KOŁO daje studentom i młodym architektom szansę wejścia w rolę nadwornego architekta. Będą oni mogli podjąć rywalizację w 3 kategoriach konkursowych: konkurs główny, w którym projekty są oceniane przez specjalny Sąd Konkursowy; konkurs internetowy – gdzie projekt podlega ocenie internautów; konkurs „Debiut Roku” – w ramach którego Sąd Konkursowy wybierze 2 uczestników, którzy otrzymają możliwość odbycia miesięcznego stażu w wybranym przez organizatora biurze architektonicznym. Łączna pula nagród wynosi ponad 50 tysięcy złotych. Szczegóły konkursu oraz regulamin znajdują się na stronie: www.konkurskolo.pl
AKCJA SPOŁECZNA „NIE OLEWAMY MIASTA”
Deficyt toalet publicznych to duży problem dla mieszkańców miast. W Polsce 1 toaleta publiczna przypada na 12 000 mieszkańców. „Nie olewamy miasta” to zarówno blog, jak i platforma komunikacyjna dla dziennikarzy, aktywistów i osób zaangażowanych w tematy miejskie. Od czasu 20. jubileuszowej edycji Konkursu KOŁO, autorką treści na NOM jest dziennikarka i aktywistka – Justyna Kokoszenko.
Szczegóły akcji dostępne są na stronie Nieolewamymiasta.pl oraz na Facebook.com/nieolewamymiasta